Make your own free website on Tripod.com

GECCE URLA GALERIA

URLA GUNCEL HABERLER

ANA SAYFA | URLA DA SOYLESI | URLA REKLAM Sayfasi | URLA HABERLER | URLA KAHVESI & SÖYLESI BAHCESI | URLA ALIS VERIS MERKEZLERI | NEREDE BU CENNET URLA | URLA MEVKILER | URLA VE ÜNLÜLER | SEKTOREL REHBER | SERI ILAN EKLEME | BURADA YASAMAK ISTERSEM

**Urla'da otobus seferleri basladı..sefer saatleri...
BELEDİYE OTBÜSLERİ HAREKET SAATLERİ
URLA’dan
16.30 17.00
17.30 18.00
18.30 19.00
19.30 20.00
20.30 21.00
21.30 22.00
22.45 23.15

Not : 26.02.2007 Pazartesi gününden itibaren geçerlidir. Ayrıca Urla’dan İzmir’e belediye otobüsleri çalışmaktadır. Hareket saatleri, İYTE’den Urla’ya kalkacak olan belediye otobüsleri saat başı,Urla’dan İzmir’ e ise buçuklarda hareket edecektir.

Urla’dan İzmir’e Hareket saatleri

17.30
18.30
19.30
20.30
21.30
22.30
**Urla üniversite ögrencilerine bilgi ulasım fiyatları.. 
İYTE- üçkuyular 3,00 ytl
İYTE- urla 1,25ytl
İYTE-güzelbahçe 2,50 ytl,
İYTE-siteler zeytin alan 2,00ytl
İYTE-karapınar 0,75
Kampüsiçi ücretsiz
BU BILGILERI TEYIT EDINIZ.
**Urla'da Bir emlak firmasi dürüst ve profesyonel Kilinc Emlak Müsavirlik & Danismanlik hiz.
Kücük bir yerlesim yeri olmasina karsin bu bölge de sehir emlak firmalarina tas cıkaran teknik ve bilincli olan bir firmaya ulasamiyacagimi saniyordum.Emlak sektöründe farkli olan,müsteri odakli olan bu firma ile karsilasmak önce sasırttı sonra mutlu etti dogrusu.yaptigimiz ropörtaj da Urla hayrani olan Kılınc Emlak Müsavirlik & Danışmanlik Hizmetleri firmasının sahibi Erdinc Kilinc '' İzmir Urla benim icin cok farkli bir öneme sahip buralarda dogup büyüyen bir insan olarak burdaki gelisime katkım muhakkak olmalı.Urla'nın kentsel mekanlar Urlalilarin gündelik hayatini zenginlestiricek,toplumsal yasama katkıda bulunacak yerlere ihtiyaci var Urlayı daha yasanilir kılacak hazırlıklari yapmak gerekiyor bende elimden geleni yapmaya calısiyorum.Güzel Urlam benim Türkiye 'nin neresinde yasamak istersiniz deseniz burda olurdum dedi. Bu cennet mekanlara sahipte cıkarak gelisimi tesvik edelim diye ekledi.
 
REAL TEAM MEDIA RÖPORTAJ ARSIV
**Urla'nın yıldızı çok yakında parlayacak
Tarih ve doğa cenneti ilçe, turizmden hak ettiğini alamıyor. Yörenin, eski canlılığına kavuşması için bir dizi çalışma yapılıyor.
 
Tarihi Milattan Önce 2000 yılına kadar uzanan ve o devirdeki adı Klazomenai olan Urla'nın adı daha sonraki işgal döneminde 'İonia' olarak değişti. Bir 'İon' kenti olan Urla, 12 Eylül 1922'de Kurtuluş Savaşı sonrası düşman işgalinden kurtarıldı. 16'cı Yüzyıl'dan kalma ve eskiden kilise olarak kulanılan İbrahim Bey Camii'nin tarihi mermer çeşmesi ve eski hamamı görmek için çok sayıda Yunanlı, Alman ve İngiliz turist ilçeye geliyor.
Urla Belediye Başkanı Selçuk Karaosmanoğlu, ilçeyi eski canlılığına kavuşturmak için çalıştıklarını belirterek, "Hollandalı bir şirket Aqua park yapmak için başvurdu. Bunları hayata geçirdiğimizde ilçe daha da canlanacak. Eski canlılığı tekrar geriye getireceğiz. Urla tarih kokan bir yer" diye konuştu
**Urla'da tesis açılışı var:
TÜRKİYE Spor Yazarları Derneği (TSYD) İzmir Şubesi'nin Urla'da yapılan tesisi bugün hizmete açılacak. Devlet Bakanı Mehmet Ali Şahin'in katılacağı açılış töreni saat 11.00'de başlayacak. Mehmet Ali Okumuş başkanlığındaki dernek yönetimi, törende Şahin'in yanı sıra GSGM Mehmet Atalay ile Urla Belediye Başkanı Selçcuk Karaosmanoğlu'na plaket verecek. 
**Cumalı’ya yeni yıl armağanı: Kitap
İZMİR’İN Urla ilçesi Belediyesi, 10 Ocak 2001’de hayata veda eden Urlalı yazar Necati Cumalı’nın yaşamının anlatıldığı kitap bastırdı. Belediye Başkanı Selçuk Karaosmanoğlu, dostlarına yeni yıl armağanı olarak, Selçuk Tunalı’nın kaleme aldığı bu kitabı gönderdiğini söyledi ve "10-13 Ocak’ta anma programı düzenleyeceğiz" dedi.
**Yarımada'da şenlik var:

Yarımada Oyunları bugün Karaburun'da start alıyor. Yarımada Belediyeler Birliği ve Urla Belediye Başkanı Selçuk Karaosmanoğlu, Atatürk Kır Koşusu'nun saat 11.00'de başlayacağını etkinliklerin bu yıl daha görkemli olacağını söyledi.
**Urla renklendi
 
Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) İzmir Şubesi'nin 4-16 yaş grubuna yönelik düzenlediği Yaz Yüzme Kursları büyük ilgi gördü. Urla'da hizmete giren olimpik ölçülerdeki havuzda başlayan kursa her gün yaklaşık 100 öğrenci katılıyor. Uzman antrenörler, haftanın beş günü ders veriyor. Tesis, hafta sonlarında 20 YTL giriş ücreti karşılığında halka da hizmet verecek.
Urla'nın yıldızı çok yakında parlayacak
İzmir'in Urla İlçesi'nin Belediye Başkanı Selçuk Karaosmanoğlu, ilçeyi eski canlılığına kavuşturup "dört dörtlük" bir turizim merkezi yapacaklarını söyledi.
Nobel ödüllü Yunan Edebiyatçı Yorgo Seferis, ünlü Türk şairi Necati Cumalı ve Tanju Okan gibi ünlü sanatçıların yaşamlarını geçirdiği Urla, İzmir'in 38 kilometre batısında eski bir yerleşim alanı içinde yer alıyor. Karaburun yarım adasındaki Urla'nın, kuzeyinde İzmir Körfezi, batısında Alaçatı ve Çeşme, güneyinde ise Ege Denizi ile Seferihisar bulunuyor. 810 kilometre karelik yüzölçümüne sahip Urla'nın kışın nüfus 35 bin, yazın ise 100 bini buluyor. Ünlü adaları Karantina, Taş, Yassı (koyun), Uzun (kösten), Menteş, Kel ve Özbek'e teknelerle tur düzenleniyor.

Her yanından tarih fışkırıyor
Tarihi Milattan Önce 2000 yılına kadar uzanan ve o devirdeki adı Klazomenai olan Urla'nın adı daha sonraki işgal döneminde 'İonia' olarak değişti. Bir 'İon' kenti olan Urla, 12 Eylül 1922'de Kurtuluş Savaşı sonrası düşman işgalinden kurtarıldı. 16'cı Yüzyıl'dan kalma ve eskiden kilise olarak kulanılan İbrahim Bey Camii'nin tarihi mermer çeşmesi ve eski hamamı görmek için çok sayıda Yunanlı, Alman ve İngiliz turist ilçeye geliyor.
Urla Belediye Başkanı Selçuk Karaosmanoğlu, ilçeyi eski canlılığına kavuşturmak için çalıştıklarını belirterek, "Hollandalı bir şirket Aqua park yapmak için başvurdu. Bunları hayata geçirdiğimizde ilçe daha da canlanacak. Eski canlılığı tekrar geriye getireceğiz. Urla tarih kokan bir yer" diye konuştu.

BAHRİ KARATAŞ Urla DHA
**Urla'da yöresel tatlar yarışacak

İZMİR'İN Urla Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü, Yöresel Yemek Yarışması düzenledi. Katılımcılar, "Sebze ve zeytinyağlılar", "Deniz ürünleri", "Et yemekleri", "Hamur işleri ve özgün yöresel yemekler" dallarında mücadele edecek. Yarışma 8 Mart'ta yapılacak. Dereceye girenlere Cumhuriyet altını hediye edilecek.

**A.Ordu'ya Urla önerisi

İzmir'de saha sıkıntısı çeken ve Manisa'ya gitme planı yapan Altınordu yönetimine, camianın sembol isimlerinden Yaşar Tunçses alternatif bir saha önerdi. Ünlü amigo, Manisa tercihinin doğru bir karar olmayacağını belirterek, "Taraftar oraya gitmeyi kabul etmez. Ama Urla Sahası kiralanabilir" diye konuştu

**Urla Yaz Okulu'na ustalardan ziyaret

Urla Gençlikspor'un eski antrenörü Hakan Yiğit'in açtığı Dev Çocuklar Basketbol Yaz Okulu, geçen sezon olduğu gibi ünlüleri ağırlıyor. Açılışa, Beşiktaş Kaptanı Faruk Beşok ile geçen yıl Galatasaray'da forma giyen Cenk Duraklar katılırken, Antrenör Yiğit kayıtların devam ettiğini belirtti. Geçen yıl 52 küçüğe eğitim veren okul hakkında 0 - 532 - 276 50 41 nolu telefon ile bilgi alınabileceği belirtildi.

Halkın dediği oldu

Urla Belediye Başkanı Karaosmanoğlu, ilçeden İzmir'e yolcu taşıyan belediye otobüslerinin seferlerini iptal etti. Halk tepki gösterdi, kararını değiştirdi

İzmir'in Urla İlçesi'nde 1 Kasım tarihinden itibaren kaldırılan Urla-Üçkuluyar arasındaki belediye otobüs seferleri halkın tepkisi nedeniyle tekrar kondu.
Yaklaşık 37 bin kişinin yaşadığı Urla'nın ANAP'lı Belediye Başkanı Selçuk Karaosmanoğlu, Urla - Üçkuyular arasında belediye otobüs seferini ilçenin yeni yasayla İzmir Büyükşehir Belediyesi'ne bağlanmasını nedeniyle kaldırdıklarını söyledi.
Büyükşehir Belediyesi ise yeni bağlanan ilçe ve beldelerden araç ve çalışan personel sayılarını istediklerini, buna göre yeni ulaşım haritası çizip seferlere 2005 yılında başlanabileceğini bildirdi.

İmza kampanyası
Bunun üzerine Urla'da çoğu memur, öğrenci ve işçi olan vatandaşların, mevcut seferlerin devam etmesi için imza topladı, Başkan Karaosmanoğlu da kararı bir kez daha gözden geçirerek belediye otobüs seferlerinin devam edeceğini açıkladı.


BAHRİ KARATAŞ Urla DHA

**TÜFAD'a Urla'da 55 dönüm arazi

Futbol Antrenörleri Derneği (TÜFAD) Urla'da Kamp Eğitim Merkezi yapacak. Urla Belediyesi tarafından İskele mevkiindeki 55 dönümlük araziyi alan TÜFAD Genel Başkanı İsmail Dilber, "İmar planında spor tesisi olarak görünen araziyi Türk sporunun hizmetine açacağız. Bize bu desteği veren Urla Belediye Başkanı Selçuk Karaosmanoğlu'na teşekkür ediyoruz" dedi. Dilber, araziyle ilgili çalışmaların en kısa sürede başlayacağını da söyledi.

**Urla'da ana merkezi bulunan Kilinc Emlak Müsavirlik & Danismanlik hiz. Urla daha iyi yerlere gelicek...
Kılınc Emlak Müsavirlik & Danışmanlik Hizmetleri firmasının sahibi Erdinc Kilinc '' İzmir Urla Türkiye 'nin Her yerinden Talep almakta bu gizli miras zamanla hakkettigi yere kavusucak.Biz firmamiz olarak müsterilerimizin hayalindeki mutlu yuvayı ve yatırımcıların en iyi yatırımı yapmalari icin profesyonel hizmet anlayısı ve ilkelerimiz dogrultusunda yolumuza devam ediyoruz edecegiz de." dedi.Simdi yatırım zamanı diye ekledi. 


HABER DERLEMELERIDIR...


URLA HABER BULTENI 

ZIYARETINIZ ICIN TESEKKURLER

                                             *GECCE URLA GALERIA*